Ndihmë & Udhëzime
Kërko në forum:
Përgjigju
Highlighted
Moderator
Postime: 133
Regjistruar: ‎10-08-2013

Pelqej & Prano si Zgjidhje

[ Ndryshuar ]

Hej miq te forumit tone,

 

I keni vene re ikonat e meposhtme qe shfaqen ne fund te shume prej postimeve?
Sa prej jush e dine se cfare nenkupton secila prej tyre dhe perse duhet ti perdorni?

 

Pelqej & Prano si zgjidhje.png

 

Na lejoni te ndajme me ju disa informacione mbi to:

 

1. Ikona e pare “ Prano si zgjidhje “ eshte nje opsion qe ju mund ta perdorni per ti shtuar vlere nje komenti apo postimi te caktuar.
Ne rast se pergjigja e dhene nga nje perdorues tjeter ju ka dhene zgjidhje per nje problem qe mund te keni patur, ju mund te shtypni kete ikone per te treguar se informacioni qe ai ju ka dhene ka qene i vlefshem per ju.
Kjo i vjen ne ndihme edhe perdoruesve te tjere duke treguar se pergjigja eshte e sakte dhe e vlefshme.

 

2. Ikona e dyte “Pelqej” besoj se nuk ka shume nevoje per komente. Buzëqeshja Gjuhë 

Te gjithe e njohim kuptimin e saj. Ajo cfare ne do t’ju sugjeronim eshte te tregoheni bujar dhe inkurajues me njeri-tjetrin dhe ta klikoni sa me shume kete ikone nese ju pelqen nje koment apo postim i ri. Klikoni krahun e djathte te ikones per te treguar se ju e pelqeni postimin, ose ne krahun e majte te saj ne rast se deshironi te shihni listen e personave qe e kane pelqyer ate me pare.

 

Ju do mendoni se cfare fitoni ju nga keto?

Po te vini re, pasi hyni ne Forum ne krahun e djathte te faqes ju shfaqet nje liste me Etiketuesit Kryesore, Autoret me te pelqyer dhe Autoret Kryesore te Zgjidhjeve.

 

Zgjidhje.png

 

A nuk do ju pelqente qe edhe emri juaj te shfaqej ne njeren prej tyre? Eshte ndjesi shume e kendshme, na besoni!
Pervec kesaj, se shpejti do te kemi shume surpriza per perdoruesit me me teper influence ne Forumin tone ndaj mos hezitoni te jeni sa me aktiv! Buzëqeshja Shkelje Syri

 

Mati
Moderator
Forumi Vodafone Albania
Mesazhi 1 nga 1 (2.743 Shikime)